Covid-19 opatření

Stále je nutné dodržovat hygienicko-protipandemická opatření při svých výletech a dalších jízdách. Uniqway jsou pravidelně čistěná a dezinfikována, abys tak mohl v bezpečí cestovat. Níže nalezneš naše doporučení, jak se chovat v Uniqway autech a aktuální opatření v ČR a zahraničí.

Využívání Uniqway aut

Uniqway auta pravidelně čistíme a desinfikujeme. V každém autě najdeš dezinfekční gel na ruce, který použij před jízdou a vždy, když se do vozidla vrátíš. Doporučujeme nosit roušku nebo respirátor, pokud v autě jedeš ještě s někým. V případě, že jsi pozitivní na COVID-19 a jel jsi v posledních dnech s Uniqway, prosím oznam nám to na info@uniqway.cz nebo na +420 222 266 244. Za každou placenou jízdu s Uniqway získáš body do našeho Obchodu s odměnami, kde si pak za ně můžeš koupit například Uniqway roušku.

Platná opatření v Česku

Ve vnitřních prostorech platí povinnost nosit respirátor. Při vstupu do provozoven služeb je třeba se řídit tzv. pravidlem ON - je nutné mít 14 dnů po prodělaném očkování nebo doložit, že jsi v posledních 180 dnech prodělal covid-19. Pro rozočkované osoby, osoby mladší 18 let nebo osoby, které mají lékařské potvrzení o nemožnosti se očkovat, platí, že se musí prokázat PCR testem starým maximálně 72 hodin.

V restauracích smí být maximálně 6 lidí u stolu. Většina kulturních akcí je omezena maximálním počtem osob. Aktuální informace najdeš zde: covid.gov.cz Jelikož se opatření často mění, sleduj vždy aktuální dění.

Cestování do zahraničí

Při všech cestách do zahraničí se předem informuj o podmínkách vstupu, restrikcích a preventivních opatřeních cílové destinace. Je doporučováno uzavřít cestovní pojištění obsahující i léčebné výlohy pro případ onemocnění COVID-19. Jelikož se opatření často mění, sleduj vždy aktuální dění.
Další informace nalezneš ZDE.

Slovensko

Jedeš na Slovensko, třeba objevovat krásy Tater? Na Slovensku platí od 25.11.2021 nouzový stav a až na výjimky zákaz vycházení! Při cestování na Slovensko je pro všechny povinná registrace prostřednictvím formuláře e-hranice a doklad o očkování. Neočkované osoby musí po příjezdu na slovenské území do karantény, kterou lze ukončit negativním PCR testem, nejdříve však pátý den po příjezdu. Více informací ZDE.

Německo

Do Německa potřebuješ potvrzení o bezinfekčnosti, tj. maximálně 48h starý negativní výsledek PCR testu či potvrzení o již ukončeném očkování nebo potvrzení o prodělané prodělané infekci SARS-CoV-2. Neočkovaní a ti, co nemají potvrzení o prodělání nemoci však musí do povinné desetidenní karantény, kterou lze předčasně ukončit 5. den negativním výsledkem AG nebo PCR testu. Pokud cestuješ z ČR, je potřeba vyplnit registrační formulář, protože patříš mezi cestující z vysoce rizikových oblastí. Více informací ZDE.

Rakousko

Do Rakouska potřebuješ přijíždět s negativním PCR testem nebo s dokladem o vakcinaci nebo s dokladem o prodělané nemoci covid-19. Lyžařská centra zůstávají otevřená, pod podmínkou prokázání se pravidlem ON (očkování, nemoc). V Rakousku nemá očkování neomezenou platnost, více informací nalezneš ZDE.

Polsko

Cestuješ-li do Polska z ČR, tak je potřeba mít certifikát o bezinfekčnosti - o negativním testu (AG nebo PCR, nesmí být starší více jak 48h) nebo ukončeném očkování či prodělání nemoci covid-19 - ve všech případech je vyžadována forma digitálního EU COVID certifikátu. Již je možné cestovat do Polska i za účelem turistiky. Více informací ZDE.

Návrat ze zahraničí

Pokud se vracíš do Česka ze zahraničí, většinou je potřeba mít negativní výsledek testu již před příjezdem. Opatření jsou rozlišena dle míry rizika nákazy.

Přijíždíš ze země s nízkým nebo středním rizikem nákazy? Pak se musíš registrovat prostřednictvím formuláře zde. Před vstupem nebo nejpozději pátý den po vstupu na území ČR je třeba absolvovat PCR nebo AG test. Do doby výsledku testu nemusíš do karantény. Na test nemusí osoby s ukončeným očkováním nebo osoby s prodělaným covidem.

Vracíš se domů ze země s vysokým rizikem nákazy? Pak se musíš registrovat prostřednictvím formuláře zde. Cestuješ-li veřejnou dopravou, musíš mít negativní výsledek testu. V případě individuální dopravy nemusíš mít test před zahájením zpáteční cesty. Po příjezdu do ČR se každý cestující (individuální i hromadnou přepravou) musí samoizolovat a nejpozději 5. den po příjezdu do ČR musíš na vlastní náklady absolvovat RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2. Do doby obdržení negativního výsledku testu jsi v karanténě. Výjimku z testování a karantény mají osoby s ukončeným očkováním nebo prodělaným covidem. Po dobu 14 dnů po návratu musíš mimo domov nosit respirátor. Jelikož se opatření často mění, sleduj vždy aktuální dění. Více informací na www.mzv.cz a nebo na covid.gov.cz